Ichimoku: short na EURAUD

Ostateczny wynik taki sobie chociaż jest to widoczna poprawa…

28 maja wróciłem do gry i otworzyłem 2 pozycje, aktualnie EURAUD jest już zamknięta – oczywiście mogłem to rozegrać dużo lepiej.

Płaski Senkou Span B, ADX już po „górce” wzrostowej, cena wyprostowana, jest widoczne „miejsce” na zejście w dół, dodatkowo jesteśmy odrobinę pod Tenkan – sell.

Cena bardzo ładnie zeszła prawie „od razu”, po czym zaczęła dotykać i odbijać się od Kijun – niestety zignorowałem te sygnały. Tak samo nie skorzystałem ze wskazówki w formie wysokiego knota wtorkowego (3cia świeca od prawej) ani środowego (2ga świeca od prawej). Odezwała się chciwość i liczyłem, że cena jednak zejdzie poniżej Kijun – tak się nie stało, ostatecznie „ratowałem co się da” żeby nie wejść na minus.

Dobrze, że nie postanowiłem jeszcze potrzymać mimo lekkiego zejścia świecy we czwartek bo faktycznie skończyłbym na minusie.

Ostatecznie transakcja wyglądała jak niżej, naprawdę szkoda bo nie rozpoznałem (albo zignorowałem) dość jasne sygnały na wyjście – a możliwości było naprawdę sporo patrząc po tym jak „równo” układały się knoty w stosunku do Kijun.