Ichimoku: USDJPY na D1 cz. 2

Kontynuacja operacji rozpoczętej 26 lutego 2019…

Sytuacja się rozwinęła, tym razem znacznie lepiej wybrałem moment na drugie wejście – pierwsze opisane tutaj.

USDJPY sell 04-03-2019 ~ otwarte

Pierwsze wejście było zbyt nerwowe (za wczesne), ale nadal ruch w dół był dla mnie wystarczająco prawdopodobny żeby nie rezygnować. Postanowiłem zobaczyć co przyniesie następny tydzień i w poniedziałek wieczorem (22:00) otworzyłem nową pozycję w tym samym kierunku (sell). Kijun już przekroczył mój pierwotny punkt wejścia, więc ta część będzie ciężka do „wyciągnięcia” choćby na zero, ale zobaczymy. Drugie otwarcie nie jest zgodne „ze sztuką” pod względem piramidowania bo pierwotna operacja jest cały czas na minusie – zobaczymy czy złamanie tej zasady „ugryzie mnie w tyłek”.

Po dodaniu drugiej pozycji nie robiłem już nic więcej, bo też nie miałem do tego żadnej motywacji – cena utknęła „na płasko” w dość ciasnym zakresie i liczyłem tylko, że zrealizowany zostanie bardziej prawdopodobny scenariusz. Tak też się stało, więc na weekend całość transakcji (suma obydwu pozycji) jest pozytywna (de facto nadal na minusie) – szczególnie kiedy porównać ją do wyników „w trakcie”.

Aktualnie cała operacja trwa już dwa tygodnie i jestem z niej połowicznie zadowolony tzn. nadal twierdzę, że kierunek określiłem z grubsza właściwie aczkolwiek do poprawy jest moment wejścia bo z racji zbytniego pośpiechu przez większość czasu byłem mocno pod wodą. Sytuacji nie poprawia ujemny swap naliczany co dobę, który zaczyna mieć istotny wpływ na wynik końcowy – nie został poniżej uwzględniony, tutaj tylko różnica w pipsach.

Stan na 00:00 danego dnia

Martwi mnie nieco kombinacja weekendu (przerwa w notowaniach), odbicie od linii Kijun oraz zatrzymanie się ceny na linii wsparcia. Niezależnie od obrotu sytuacji decyzję o dalszych poczynaniach będę podejmować dopiero na podstawie świeczki z godziny ~22:00 w poniedziałek 11 marca – idealnie byłoby zlikwidować pierwotną pozycję z 26 lutego choćby „na zero” i pozwolić cenie na dalszą podróż.