Ichimoku: USDJPY na D1

Zgodnie z zapowiedzią gra na D1, znalazłem tylko jedną parę która wydawała mi się gotowa do rozpoczęcia operacji…

USDJPY sell 26-02-2019 ~ otwarte

W weekend zrobiłem przegląd wszystkich interesujących mnie par na wykresie dziennym i wybrałem USDJPY do dalszej obserwacji.

ADX sumaryczny na tyle wysoko, żeby już się mógł zbierać do korekty, a jego składowe mają dostatecznie dużo miejsca żeby się „wymienić” w kontekście odwrócenia trendu. Cena w miarę płaska, wygląda jakby traciła parę i dodatkowo dotyka linii Tenkan – zobaczę co się będzie działo.

Poniedziałek był wzrostowy, więc nie podjąłem żadnej akcji. Wtorek wygenerował ostry spadek więc pomyślałem „to już, sprzedaję!” – cena przebiła Tenkan, ADX prawie się wypłaszczył na poziomie ostatnich odwróceń. Otwarłem!

Reszta tygodnia pokazała, że „idealnie” trafiłem w jedyną świeczkę spadkową w całym okresie i jest mi teraz trochę smutno że w „niewłaściwą” stronę 😉 W sumie trzeba stwierdzić, że winny jestem zbyt wczesnego otwarcia – trzeba było poczekać na „skierowanie się w dół” ADX. Sensowne byłoby również zamknięcie pozycji we czwartek (druga świeca od prawej) kiedy cena zamknęła się nad ostatnimi szczytami (poniedziałek + wtorek) i wcześniej z połowy lutego.

Pozycję nadal mam otwartą na pokaźnej stracie (-39% depozytu), nie jestem z tego powodu dumny – nadal jednak myślę, że ruch wzrostowy się wyczerpie i nastąpi co najmniej korekta (jeśli nie odwrócenie trendu). Z racji zbyt pochopnego wejścia jestem w bardzo złej kondycji bo potrzebuję sporego ruchu tylko żeby wyjść na zero – czas pokaże, najgorsze chyba że nie bardzo mam teraz punkt odniesienia przy którym powinienem finalnie zrezygnować z tej operacji (ewentualnie można go szukać w okolicach listopada / grudnia 2018).

Niezależnie od rozegrania (słabego) tej operacji jestem zadowolony z ilości czasu (niewielkiej) która jest potrzebna do zarządzania pozycją prowadzoną na D1 – o dziwo jestem też znacznie spokojniejszy niż w przypadku akcji na niższych interwałach. Także przynajmniej to założenie udało mi się zrealizować, niestety na razie z marnym skutkiem dla stanu mojego rachunku 😉