US Portfolio

Aktualizacja: 13/04/2019 (wykres)

Każda pozycja jest „długa” – docelowo do końca świata i dzień dłużej (przynajmniej tak długo jak wypłacana będzie dywidenda).

Nowe pozycje postaram się opisywać według mojej najlepszej wiedzy, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu – biorąc pod uwagę częstotliwość dokupywania (jedna-dwie pozycje w roku) powinienem ogarnąć się na tyle żeby miało to ręce i nogi.

ADM, AFL, APY (DOV spinoff), BLV, CINF, DOV, EMR, EV, IAU (sprzedany, kupiłem PG), IBM, INTC, JNJ, KO, MMM, NEE, OHI, PG, PH, PII, QCOM, RWT, SKT, SON, SPAN (ściągnięty z giełdy w ręce prywatne), T, TGT, TROW, UVV, VNQ, VYM, WBA, WEYS, WMT, WPC, XOM

Rozwinięcie tickerów (kolejność jak wyżej): Archer Daniels Midland Co, AFLAC Incorporated, Apergy Corp, Vanguard Long-Term Bond ETF, Cincinnati Financial Corporation, Dover Corp, Emerson Electric Co., Eaton Vance Corp, IBM Common Stock, Intel Corporation, Johnson & Johnson, The Coca-Cola Co, 3M Co, NextEra Energy Inc, Omega Healthcare Investors Inc, Procter & Gamble Co, Parker-Hannifin Corp, Polaris Industries Inc., QUALCOMM Inc., Redwood Trust Inc., Tanger Factory Outlet Centers Inc., Sonoco Products Co, AT&T Inc., Target Corporation, T. Rowe Price Group Inc, Universal Corp, Vanguard Real Estate ETF, Vanguard High Dividend Yield ETF, Walgreens Boots Alliance Inc, Weyco Group Inc., Walmart Inc, WP Carey Inc, Exxon Mobil Corporation

Narzędzia i źródła używane do analiz (tylko bezpłatne):

DISCLAIMER: twoje pieniądze = twoja odpowiedzialność

Pełna wersja: NIE jestem profesjonalnym doradcą, nie mam żadnej formalnej edukacji w jakiejkolwiek dziedzinie związanej z finansami. Wszystkie treści są napisane na podstawie mojego doświadczenia i najlepszej wiedzy, ale nic poza tym – należy je traktować trochę jak rozmowę z losowo spotkaną osobą w barze.

Nie jestem alfą i omegą, błędy się zdarzają bo jestem człowiekiem – z odrobiną szczęścia nikt z nas „nie popłynie” z tego powodu.

Wszelkie błędy będę poprawiać na bieżąco i tak szybko jak je znajdę albo zostaną do mnie zgłoszone.

Wszystko co przeczytacie to moja opinia. W większości przypadków za moimi postami będą iść pieniądze w tym sensie, że będą to faktyczne decyzje oraz inwestycje a nie czcza gadanina lub teoria. Jeśli będzie inaczej to jasno zaznaczę to w treści z wyjaśnieniem „czemu tak właśnie”.

Nie daję żadnych gwarancji, ewentualne kopiowanie opisanych pomysłów wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Dotyczy to WSZYSTKIEGO na tym blogu, ale szczególnie tematów z kategorii FI/Investing